Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

13.09.2003 Toroma-Pogoń

Toroma Torzym - Pogoń Świebodzin 2:1

Autor: Admin  strony Pogoń Świebodzin Dodano: 13-09-2003 - 16:17

Nie popisali się dzisiaj nasi zawodnicy w Torzymiu, przegrywając 2:1. Na fatalnie przygotowanym boisku zawodnicy naszej drużyny nie potrafili się znaleźć. Natomiast drużyna przeciwna grała swoje. Dobrze nam znany Piotr Cenin, kapitan Torzymian, bardzo dobrze dyrygował obroną swojej drużyny i nie pozwolił na rozwinięcie skrzydeł naszym napastnikom.

W początkowej fazie meczu nic nie wskazywało na to, że dziś przegramy. Jednak z minuty na minutę bardzo dobrze dziś grający Jakub Nowaczyk i Krzysztof Kuźmińczuk pokazali naszym zawodnikom, jak zdobywa się gole.

W 35. minucie w dziecinny sposób Nowaczyk ograł naszych obrońców, podał do Kuźmińczuka, a ten pięknym strzałem pokonał Stasiaka. Trzeba przyznać, że Wojtek nie miał najmniejszych szans, by ten strzał obronić. Mocno kopnięta piłka trafiła jeszcze w poprzeczkę i wylądowała w siatce.

Druga bramka to także błąd naszej obrony. Tym razem wykorzystał go Jakub Nowaczyk, zawodnik Toromy, który wcześniej asystował przy zdobyciu pierwszej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik meczu się już nie zmienił.

Druga połowa to troszeczkę inna gra Pogoni. Jednak bardzo mądrze grający zespół Toromy starał się grać na czas, w czym wcale nie przeszkadzał im sędzia spotkania - Bogdan Kaczmarek. Dopiero sytuacja z 60. minuty dodała nam troszeczkę więcej wiary. W tym czasie po faulu na Obuchaniczu sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Piotr Zieziula i strzałem technicznym pokonał Girenia.

Piotr Cenin (kapitan Toromy - kiedyś kapitan Pogoni): - Punkty cieszą. Na tym boisku ciężko się gra. Dziś była to typowa gra przypadków. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty.

Czy był to mecz szczególnej walki? Wielu z Was grało kiedyś w Pogoni?

- Nie odbieraliśmy tego, jako meczu z Pogonią. To był dla nas mecz o 3 punkty. W naszej sytuacji, gdzie mieliśmy ich 7, trzeba było walczyć o następne.

Jakie wrażenia po dzisiejszym meczu?

Rafał Wojewódka (trener Toromy - kiedyś Pogoni): - Na pewno duża radość.

Niedawno prowadził Pan Pogoń.

- Prowadziłem, ale tak się złożyło, że akurat trenuję w jednakowej klasie rozgrywkowej Toromę Torzym. Jest tutaj dużo chłopaków z Pogoni Świebodzin, którzy kiedyś grali w Świebodzinie. Pokazali dziś, że potrafią jeszcze grać w piłkę i że z niektórych może za szybko zrezygnowano.

Kogo by Pan wyróżnił w dzisiejszym meczu?

- Cały zespół za walkę, a szczególnie Kubę Nowaczyka. Wypracował dwie bramki i jedną z nich strzelił.

Piotr Cenin (z lewej), Tomasz Cenin (z prawej).